16 Ocak 2014 Perşembe

GÜNLER GÜNLER...

    
Feray Hanım'da bir günde daha beraberiz. Gün sofralarını yazmak biraz daha zor oluyor sanırım. Resim seçmek, seçilen resimleri tek tek işlemek epeyce zamanımı alıyor. Tarif yazarken ise tek zorluğu herşeyi ayrıntısıyla ve yanlış yapmadan yazmaya çalışmak.Çok fazla fotoğraf olmadığı için de daha kolay. Ama gün yazıları için de aradan çak fazla zaman geçmemesi lazım. İnsan ne yediğini unutabiliyor. Bundan sonra gün yazılarımı daha çabuk yazmaya karar verdim. Yediklerimiz soğumadan kağıda dökülmeli. İşte 2013 yılının son günlerinde Feray Hanım'da yaptığımız günden kareler:

Bu aralar internette sıça rastladığım ve henüz denemeye fırsat bulamadığım bir tatlıyı tattık o gün: İmam sarığı. Biraz zahmetli sanırım ama böyle uğraşması olan tariflerin de görüntüsü pek güzel oluyor.

Bu salatayı hepimiz çok beğendik. Altında etimek, üzerinde de süzme yoğurt ve közlenmiş biberle patlıcan var. Kalorili tatlıların arasına böyle salatalar serpiştirmek iyi oluyor.

Bu da bir çeşit Feray Hanım klasiği. Bu salatayı çok güzel yapıyor. İçinde kabak, havuç, sarımsaklı yoğurt, ceviz ve dereotu var. Sarısı yeşili ile rengarenk.

Kastamonu'nun klasik böreklerinden Cevizli Çörek, nefissss.

Bir salata daha:

Bu da çizkek.

Geçen yıl yaptığımız günde de krepli börek vardı. Bu sefer böreğimiz karnıyarık şeklindeydi. Yanında da el açması börek, ikisi de çok güzel.

Çikolatasız bir gün sofrası olur mu hiç? İncirli,cevizli bomba bir kek ve üzeri muhallebi ve çikolata sosu ile süslenmiş.

2014 yılında da beraber olacağız. Arada şubat tatili olacağı için biraz daha geç buluşacağız ama beklediğimize değecek :)

1 yorum:

  1. çok iştah açıcı bir masa tok olduğum halde canım çekti :)

    YanıtlaSil

Special design for Hayatın Kıvamı by GeCe